BLOGI: usalda oma sisemist tarkust!

Meie sügava hingetasandi teadmine loob meile sama sügava teadmise ka igal teisel tasandil. Usalda oma sisemist tarkust! Sinu sisemine teadmine ja tarkus on alati sinu jaoks olemas ning kättesaadav!  Oleme niivõrd harjunud, et alati on keegi meist väljaspool, kes teab paremini, kes oskab paremini, kellel on ligipääs tarkusele, mida meil justkui pole... Aga mis oleks, […]

Meie sügava hingetasandi teadmine loob meile sama sügava teadmise ka igal teisel tasandil.

Usalda oma sisemist tarkust! Sinu sisemine teadmine ja tarkus on alati sinu jaoks olemas ning kättesaadav! 

Oleme niivõrd harjunud, et alati on keegi meist väljaspool, kes teab paremini, kes oskab paremini, kellel on ligipääs tarkusele, mida meil justkui pole... Aga mis oleks, kui ma ütlen sulle, et tegelikult tead sa alati seda, mis on sulle parim! Sa tead seda, kuna sinu sisemine tarkus on alati sinu juures! See ei tulene sellest, millises keskkonnas oled või kellega kohtud või kellega su elutee ristub, see tuleneb ainult sinu enda sisemaailmast!

Elades endast lähtuvast maailmavaatest – mõtlen siinkohal austusega ja tingimusteta armastusega suhtumist endasse ja loodusesse, seega ka ennast ümbritsevasse – on seda lihtsam mõista. Minu jaoks on tänapäeva suurim tragöödia inimeste nn ülima tarkuse otsingud välisest maailmast. Nägemata seda, mis on igaühe unikaalne ja isiklik teadmine, on aja jooksul pöördutud sellest pilguga väljapoole, mis tegelikult ei rahulda mitte kunagi tõeliselt. Mistõttu on ka rahulolematus ja igatsus ning pettumus see, mis inimesi kurnab. Koguni nii palju, et eemaldudes oma pärisolemuse kuulamisest, jäädakse sõltuvaks vaid välistest impulssidest ja normidest, mille on „keegi kunagi kehtestanud“.

Aga ma tean, et sina juba tead! Oma sügaval sisemuses sa juba tead! Ainuüksi tähelepanu fokusseerimisest välismaailmast ja selles kehtestatud normidest enda sisse, oma sisemaailma, sa juba teadki! Kujuta vaid ette, et kui oled kontaktis oma unikaalse Minaga, saad ju automaatselt ühendust ka Tarkusega! Sellega kaob sinus pesitsev segadus, kahtlus ja usaldamatus. Ning selle asemel saavutad väga selge võimekuse teha valikuid, mis on õiged just sinu enda jaoks. Läbi selle oled oma teekonnal, mille läbimiseks sa siia üldse sündisid. 

Meie kõigi eesmärgiks on ju saada ühendus oma seesmise tarkusega! Miks muidu käiakse vastuseid otsimas nii mitmetelt enesearengukoolitustelt, teraapiatest jms.. jah, küllap on selles omajagu uudishimu ka uute teadmiste järgi. Aga tegelikult on ju kõik, mis puudutab sind sinu sees juba olemas!

Mõelgem hetkeks aga meie esivanemate peale ja selle peale, kust nemad on tulnud. Mingem tagasi koguni iidsete kultuuride, traditsioonide ja religioonide juurde. Nendes on olnud alati oluline seos erinevate jumalate ja jumalannadega. Need on omakorda ülekantult aga seos meie igaühe seesmise mees- ja naisenergiatega. Mis sellest, et see kõlab veidi müstiliselt ja võõralt ning olgugi, et oleme erinevatele polaarsustele omistanud spetsiifilised omadused ja iseloomu, on see ometi üks tähtsamaid teemasid ka seesmise tarkuse leidmisel ja selle rakendamisel. Meie seesmine „jumalik naisenergia“ kommunikeerub intuitsiooniga, instinktiga, tundega ja taipamisega. Aga kui jõuame oma teadvuse kõige sügavamate tasanditeni, on see kõige olulisem asi, kuidas õppida seda kõike usaldama.

Tekib kahtlus ja küsimus, kuidas siis usaldada kõike seda, mis on ühtviisi nii oluline (isegi eluliselt oluline), aga samas nii paljudele kättesaamatu?

Sinu teadvus hõlmab endast palju rohkem, kui suudad isegi ette kujutada! Iseäranis puudutab see seda seesmist tarkust, millest eelnevalt rääkisin. Seesmine tarkus ongi ju tegelikult meie intuitsioon, taipamine, eneseteadvus ja teadmised. Need on muide kõik nö naisenergia omadused, mida tänapäeva ühiskond on püüdnud ka läbi teaduse sõnastada, kuid üsna tulutult. Kui tuua näiteks teaduslik tähendus lähisuhte armastusele, siis ka läbi ajukeemia protsesside ning seksuaalsuse tõlgendamise, ei ole see viinud tulemuseni, mis rahuldaks teadlasi. Enamustel inimestel on väga raske usaldada meie füüsilises reaalsuses oma intuitsiooni ja see annab väga  selge arusaama, kui suuresti on inimesed eraldanud ennast oma seesmisest tarkusest

Alustaks õige sellest, et vaatad, kui palju sa tead endast just praegu? Ainult sina tead oma isiklikku lugu ja tõttöelda ehitad sa oma lugu juurde iga päev. Ning faktiliselt, on sellest loost saanud sulle elus kõige lojaalsem kaaslane. See Mina, kes on su egoteadvuses, on loonud sulle seda lugu juba lapsepõlvest peale. See lugu on üsna usaldusväärne, kuid vaid teatud tasandini. Sa tunned ennast oma loos elades turvaliselt. Sa samastud sellega. Sellesse egoteadvuse tasandi Minasse, mis ongi sinu lugu, oled sa pakkinud aegade jooksul kõik oma lootused, unistused, hirmud, mälestused, nii head kui halvad kogemused. Aga kas sa oled sinu lugu? Kõik maailma iidsed traditsioonid on öelnud ajast aega ja ütlevad ka praegu, et „ei ole“! Need iidsed traditsioonid eksisteerivad jätkuvalt selleks, et aidata sul eemalduda oma loost, et saaksid taas ühenduse oma „tõelise Minaga“.

Peatu nüüd hetkeks ja mõtle korraks, kas näiteks langevarjuhüpe, tippkoka amet, lennukipiloot, võõrkeele õppimine tekitavad sinus turvalise ja mugava reaktsiooni? Kas sa pole mõelnud sellele, et võõrast ja oma turvalisest loost väljaspool olevat on keeruline kogeda?! Kuna sinu lugu on see (mitte su intuitsioon), mis ütleb sulle, et oma loost ehk turvatsoonist on ohtlik väljuda, takistab su isiklik lugu ka igasuguse võimaluse kogeda oma algset olemust. Siit tuleneb ka põhjus, miks kaotame usalduse oma intuitsiooni suhtes ja enda seesmise spontaansuse, teadmise, tarkuse ja kohaloluga. Paraku lihtsalt need ei ole varasemalt sageli kuulunud sinu loo stsenaariumisse, millesse sind õpetati kinni jääma ja elama. 

Ma luban sulle, et minnes enda hingesügavusse, koged, et lahkudes oma loost ei riski sa mitte millegi kaotamisega, vaid vastupidi – hakkad kuulma oma tõelist olemust ja tarkust. Elades oma sügaval teadmiste ja tarkuste tasandil avaneb meile aga tõeline potentsiaal ja see on parem kui ükskõik, mis lugu. Ma tean!

Tänutundega,

Liis

Veel lugusid

crossmenuarrow-down