Pühadetervitus

Mulle on väga oluline olnud alati suhelda oma klientidega vahetult, ausalt ja nö südamest südamesse. Tänavune 2020. aasta on selleks olnud eriline, sest mida aeg edasi, seda rohkem just sellist lähenemist iga inimene meie inimkonnas vajabki. Inimeselt inimesele. Hingetasandilt hingetasandile. Kuna minu ülesanne nõustaja ja terapeudi rollis olles ei ole anda vastuseid, hinnanguid ja siis seda kuidagi […]

Mulle on väga oluline olnud alati suhelda oma klientidega vahetult, ausalt ja nö südamest südamesse. Tänavune 2020. aasta on selleks olnud eriline, sest mida aeg edasi, seda rohkem just sellist lähenemist iga inimene meie inimkonnas vajabki. Inimeselt inimesele. Hingetasandilt hingetasandile.

Kuna minu ülesanne nõustaja ja terapeudi rollis olles ei ole anda vastuseid, hinnanguid ja siis seda kuidagi kommenteerida, vaid peegeldada sügavuti inimhinges toimuvat muutust, on mul seda rõõmsam meel tõdeda, et käesolev aasta on olnud murranguline ca 90%le minu klientidest, kes on saavutanud sügavad muutused iseendas ja oma elus. Ülejäänud osa on veel alles alguses ja küllap nende muutus alles saab hoogu sisse. See statistika tuleneb sellest tagasisidest, mis minuni jõuab üsna aktiivselt läbi erinevate kanalite. Olen kogu südamest tänulik iga sõna ja rea eest, mis mulle saadetakse, sest just teie - mu klientide - lood õpetavad, kasvatavad ja arendavad ka mind ennast. 

21. detsembril 2020 osalesin Eksistentsiaalse Teadvuse Uuringute Instituudi läbiviidud Globaalsel Teadvuse Päeval, kus oma ettekandeid tegid enamjaolt erinevad professorid ja teadlased. Ennekõike jäi minu jaoks kõlama mõte, mis saadab ka minu elu viimased aastad, kuid mis pole veel sõnadesse formuleerunud. Prof Dr Jan Rak (CERNi teadlane ja Jyväskylä Ülikooli professor relatiivse tuumafüüsika alal) sõnastas selle aga väga lihtsalt "Minu arvates pole olemas midagi muud kui vaid teadvus"("There is nothing else than consciousness by my opinion.") 

Minu viimaste kuude sõnumid, mida olen vähehaaval puistanud ka oma blogipostitustesse või videodesse, ka artiklitesse on aga olnud enamjaolt selle sama idee valguses. Me oleme kõik omavahel seotud. See on see nähtamatu muster või maatriks (kuidas iganes soovite seda kutsuda), mistõttu kui oskaksime igapäevaselt astuda sammuke tagasi oma tegevustes, mõtetes, reaktsioonides ja protsessides, saaksime aru, et ei ole olemas mind ja teisi, vaid oleme suures pildis kõik ühtsus. Ingise keeles on see sõna "oneness" ehk teisisõnu üksolemine.

Selleaastase pühadetervituse soov minult on niisiis see sama - üksolemine. 
Mida hetk edasi, seda rohkem püüab meid mingi kummaline nähtamatu jõud viia eraldatusse. Koguni nii jõuliselt, et meid püütakse ka ühiskonnas eraldada teineteisest. Samas oleme me sotsiaalsed olendid ja vajame "küünarnuki-tunnetust", et jääda ellu. Meil on vaja olla hõimudes ja tunda üksteise toetust. Aga minu suurem ja kõige olulisem sõnum on see, et igaüks teist, kes on ka minuga vesteldes saanud peegeldust enda sisemaailmast, tunneksite aina rohkem üksolemist ennekõike iseendaga. Eraldumine teistest inimestest on vaid tagajärg, mis on meie tänane reaalsus. Kuid iseendast eraldatuses oleme olnud juba aastaid! On aeg saada ühendust oma pärisolemusega, tunda küünarnukitunnet oma erinevate aspektidega!

Tunnistada ka oma nõrkusi, haavu, haigetsaamisi isegi siis, kui need on väga valusad. Kuid vaid niimoodi saame me jälle ühendust iseendaga ning saame tagasi oma väe, jõu ja tarkuse liikuda edasi.
* Me ei koosne erinevatest ühikutest, vaid põimunud energiast. Olgem iseendaga üks.
Me ei saa olla vastandumisi iseenda erinevate aspektidega ega ka ühiskonnas teiste inimestega, vaid lihtsalt vaadelda kõrvalt, mismoodi võitlemises mitte osaledes ja duaalsuses kõik ühineb ja saabki üheks tervikuks.
* Me ei saa enam koosneda erinevatest lugudest, mida me räägime endale ja teistele otsekui õigustuseks või selgituseks, miks me nii käitume või elame. On aeg jätta lood seljataha ja hakata päriselt nägema ennast ja elu  - selleks ava silmad. Need silmad, mis näevad kaugemale ja sügavamale, kui kunagi varem! Kirjutada enda elu uus lugu, mis oleks inspiratsiooniks.

Saadan teile igaühele läbi teadvuse ja ühisvälja teele kõik kõige soojemad, sõbralikumad ja rõõmsamad soovid selleks pühaks ja ka edaspidiseks! Infoväli ja sagedused ühendavad meid kõiki omavahel - mida rohkem hoiame enda fookuses seda, mida tingimusteta ja ootusteta soovime kogu planeedile, soovime ka iseendale. Olgem enda suhtes heatahtlikud ja hoolivad, nii peegeldame seda ka ülejäänud üksolemises olevale maailmale.

Ja nagu mu hea kolleeg Saksamaalt alles ütles: värvigem oma südamed tänulikkusega!

Üksolemise ja sügavat tänulikkusega,

Teie Liis

PS olen ka pühade ajal ja edaspidi saadaval ja teraapiaseansid toimuvad tavapäraselt. Lisaks on uuendust saanud mu koduleht seoses coachingu programmiga.

Veel lugusid

crossmenuarrow-down